2019’un En İyisi iPhone 11, 2021’de Alınır mı?

7,399.00 7,999.00
En iyi teklif: hepsiburada.comhepsiburada.com
2019’un En İyisi iPhone 11, 2021’de Alınır mı?
2019’un En İyisi iPhone 11, 2021’de Alınır mı?
7,399.00 7,999.00

KaydetKaydedildiSilindi 0

2021 yılında telefonlarını yenilemek isteyenler, gerek pandemi, gerek ekonomik gerekçelerle uygun fiyatlı modellere yönelmiş durumda.

Siz de güvenlik, yapay zekâ ve video kamera gibi öne çıkan teknolojilerde dönemin gerisinde kalmak istemiyor olabilirsiniz. Peki, 2019’un yıldızlarından iPhone 11 günümüz ihtiyaçlarını karşılama noktasında yeterli mi? Eksileri ve artılarıyla iPhone 11’in hâlâ doğru bir tercih olup-olmadığına, satın alınıp-alınmayacağına gelin birlikte karar verelim…

İşlem Gücü
Uygulama Açılış ve İşlem Süreleri 93%
Kasa Dayanıklılığı
Çizilme, Eskime, Yıpranma ve Kırılma 77%
Kamera Kalitesi
Gündüz/Gece Fotoğraf ve Video Çekimi 83%
Güncelleme Duyarlılığı
iOS 14.2 Yeniliklerine Adaptasyon 100%
Pil Dayanıklılığı
Li-Po Pil Yıpranma/Eskime Oranı 94%
Aksesuar Sürekliliği
Apple vd. Aksesuar Üretimleri Aktif 93%

Öne Çıkan Avantajları

Öne Çıkan Dezavantajları

Eylül 2019’da ilk tanıtıldığında muhtemelen Apple bile iPhone 11’in en çok satılan modellerinden biri olacağını düşünmüyordu. Giriş sınıfı olan, bir önceki iPhone XR modelinin yenilenmesiyle sunulan iPhone 11, aslında kararlı ve yenilenmiş sürümleri ifade eden “S” modelerinden biriydi. Bu, aynı zamanda bir önceki modelde tespit edilmiş eksiklik ve minör hatalarının giderilmesinden ötürü tercih noktasında önemli bir argüman. Öte yandan yeni iPhone 12, iPhone 4’ü anımsatan yenilenmiş tasarımına kavuştu ve iPhone 11’e göre güzel geliştirmeler içeriyor.

1 YILLIK UZUN KULLANIM TESTİ

İşlemcinin günümüzde de gerçekten çok güçlü olduğunun altını çizebiliriz. Öte yandan özellikle ultra geniş açı sık karşılaşılan yakın mesafe çekimlerinde alan derinliğine önemli ölçüde katkı sağlıyor. En çok üstünde durulması gereken eskime konusunda da, telefonunuzu bir kılıfla kullanırsanız minör çizikler dışında bir yıpranmayla karşılamayacağınızı söylemek yanlış olmayacaktır.

A13 Bionic işlemcinin sunduğu yapay zeka teknolojisi, başta kamera olmak üzere çeşitli uygulamalarda da kullanılıyor. 2021 yılı için de mevcut işlemcinin yeterli düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone özellikle video konusunda liderliğini sürdürüyor.Fotoğrafta, özellikle gece çekimlerinde, Huawei P30’un Leica lensli kamerasından daha düşük bir performans sergiliyor. Yine de yapay zeka iyi iş çıkartıyor. 4K’da 60 kare video çekebilmesi takdire şayan. Akıcı ve kaliteli görüntüsüyle kesinlikle kullanıcıyı tatmin devam edecektir.

6 farklı renkle gelen iPhone 11’in cam gövdesi sebebiyle kılıfla kullanılması daha uygun. Bu da yapabileceğiniz renk seçimi avantajının önüne geçiyor.

iPhone X (10) modelinden beri sürdürülen cam gövde tasarım şık dursa da olası kazalarda -özellikle koruma kılıfsız durumlarda- büyük bir dezavantaja sahip. Üstelik pahalı yenileme -tamir- durumu iPhone 11 alacakların üzerinde durması gereken en önemli konulardan biri. Kılıflı kullanımlarda bir sorun yaşatmayacak olsa da bu, gövdenin farklı renklerle kişisel tercihlere uygun tercih edilmesi avantajının önüne geçiyor.

iPhone 11'in iPhone 12'den farkları

iPhone 12 dünya çapında kullanıma geçmemiş 5G bağlantısını destekliyor fakat bunun ülkemizde birkaç yıl daha aktif şekilde kullanılamayacak olmasından yola çıkarak bu farklılığı önemli belirleyiciler arasına koymak doğru olmazdı. Öte yandan iPhone 12 OLED ekran teknolojisinin birçok avantajını beraberinde getiriyor: Daha iyi ve yoğun renkler, gerçek siyah ve daha iyi aydınlatma bunların başında geliyor. Yeni işlemcinin gerek yapay zekâ gerekse artırılmış gerçeklik (AR) noktalarında daha performanslı çalıştığını söylemek doğru. Lansmanda da söylendiği gibi, iPhone 12’nin işlemcisi şu ana kadar bir telefonun sahip olduğu en güçlü işlemci.

iPhone 11 64gb

iPhone 12 64 gb

₺7.999

₺10.999

Yukarıdaki Apple garantili satış fiyatları farklı satıcılarda değişiklik gösterse de yaklaşık 3.000 liralık farkı göz ardı etmek yanlış olur. iPhone 11 gerek işlemcisi, gerek kamera kalitesiyle günümüz teknolojisinden uzaklaşmış değil.

Mevcut bir Apple iPhone kullanıcısı iseniz ve telefonunuzun günümüz standartlarına ulaşmasını istiyorsanız, iPhone 11 doğru bir tercih olabilir. 5G teknolojisinin ülkemizde gerçek anlamda kullanılabilir olacağı tarihin en erken 2025 olacağını da baz alırsak, bu anlamda da bir kaybınız olmayacaktır ve telefonunuzu en az 4-5 sene sorunsuz kullanabileceksiniz.

iPhone 11

iPhone 12

iPhone 11 için Editör Puanı 4,5/5

İşlemci Hızı ve Batarya Performansı

Fotoğraf ve Video Kamera Kalitesi

Yapay Zeka ve Artırılmış Gerçeklik Teknolojileri

İşletim Sistemi ve Uygulama Çeşitliliği

Gövde Tasarım ve Dayanıklılığı

Değerlendirme yaparak topluluğumuzun gelişmesine destek olun!

   Cevapla

   fiyat n 🔍 Karşılaştırma
   Logo
   Parolayı sıfırla
   Ürünleri karşılaştır
   • Toplam (0)
   Karşılaştır